O nás

Vítejte na stránkách Papoušci-Kolařík.
Jmenuji se Ladislav Kolařík a chovu papoušků se věnuji od roku 1990.

Vyrůstal jsem v hospodářské rodině.

Nedávno ukazovala manželka naší malé dcerce mé fotografie z dětství a smála se, že jsem snad na každé z nich s nějakým zvířetem - když ne s kozou, tak s králíkem, husou, slepicí, kočkou či psem.

Ovšem díky dědáčkovi jsem vyrůstal hlavně mezi holuby, o které se později staral taťka a nakonec jsem se postupně začal starat i já sám. A tak to všechno začalo.

V devíti letech mi otec koupil páru rosel pestrých. Od té doby mě v mé zálibě podporuje a dodnes mi se vším pomáhá.

Rosely jsem začínal chovat v kleci v králíkárně, k ní se přidal postupně venkovní výlet.

Později začala má éra agapornisů - škraboškových a fischeri, na kterých jsem začal už stavět opravdový chov. Zahrada se plnila voliérami. Některý rok se dokonce stalo, že jsem měl úspěch a odchoval téměř 300 mladých.

A i díky tomu jsem si časem mohl pořídit větší papoušky. Choval jsem žaky, jež se mi dařilo odchovávat až na bidlo, měl jsem páru kakadu - ale samec mi zabil samici, a pak už byl problém v republice sehnat další. V neposlední řadě jsem choval i páry amazoňanů kubánských.

Velké papoušky jsem choval roky, avšak před pěti lety náš chov prošel velkou změnou.

Prodali jsme s taťkou všechny velké papoušky a zaměřili jsme se pouze na chov australských, především mutačních, papoušků.

Mezi naše nejoblíbenějsí druhy řadíme papouška královského, nádherného a horského.
Samozřejmě chováme více druhů.

S postupem času jsme se rozhodli podělit minimálně o fotografie, a proto jsme založili tyto stránky. Doufám, že se Vám budou líbit.

Ladislav Kolařík a spol.